Ролики конвеєрних стрічок

Ролики конвеєрних стрічок

Ролики - це важливі складові конвеєрних стрічок, які представляють собою сталеві деталі циліндричної форми. Вони забезпечують підтримку і рух конвеєра. Крім того, вони виконують роль напрямних для вантажу.
Для виробництва сучасні конвеєрних роликів застосовуються тільки високоякісні матеріали, завдяки чому готові вироби відрізняються зносостійкістю, тривалим терміном експлуатації і стійкістю до корозії. Також вони забезпечують максимальний контроль над стрічкою, забезпечуючи її нормальне функціонування.

Ролики конвеєрних стрічок активно використовуються в різних сферах промисловості, при чому однаково ефективні як для горизонтальних механізмів, так і для обладнання з вертикальною віссю. Такі деталі застосовуються в металургійній і гірничодобувній галузях, для подачі палива на паливних електростанціях або в котельнях, а також використовуються ролики і в легкій промисловості, де забезпечують транспортування продуктів харчування, тари, напівфабрикатів та ін.

Виділяють кілька різновидів конвеєрних роликів, які виконують різні функції і використовуються на різних типах стрічок.

Дефлекторние ролики конвеєрних стрічок

Такий вид роликів призначений для спрямування ходу руху стрічки і запобігає її зміщення. Через свого головного призначення їх ще називають «направляючими».

Дефлекторние ролики вкрай важливі для нормального функціонування всього механізму і порушення їх цілісності може спричинити серйозні ускладнення в роботі конвеєрної стрічки, зокрема, до її розриву або пошкодження кромки. Важливо ретельно стежити за станом роликів, забезпечувати їх своєчасну заміну в разі зносу або пошкодження.

Амортизирующие конвеєрні ролики

Інша назва - завантажувальні чи прокладні. Такі ролики призначені для зниження вібрації і пом'якшення ударів в місцях максимального навантаження. Крім того, вони знижують рівень шуму під час руху і забезпечують довгий термін служби конвеєра за рахунок мінімізації навантаження на стрічку. Для підвищення амортизувальних властивостей на металевий корпус ролика одягаються гумові кільця.

Інші види роликів

Також зустрічаються інші різновиди конвеєрних роликів:

· Текстолітовими - застосовуються на виробництвах, де за допомогою конвеєрних стрічок транспортуються самозаймається або займисті вантажі.

· Плоскі ролики забезпечують рух вантажу по стрічці за рахунок обертання ролика навколо своєї осі.

· Струшує ролики - забезпечують підтримку конвеєрної стрічки в чистоті, видаляючи з поверхні залишки матеріалу, що транспортується або інших забруднень (наприклад, глини, піску та іншого). Особливо актуально застосування такі роликів при транспортуванні сипучих грузок.

Конвеєрні ролики класифікуються на легкі, середні і важкі в залежності від складності умов експлуатації. Перший вид, як правило, не має ніякого захисного шару і не розбирається. Середні і важкі ролики мають спеціальний шар, а підшипники закриваються кришками.
Опубликовано: 19.01.2017 Статті