Очистка конвеєрних стрічок

Очистка конвеєрних стрічок

Конвеєрні стрічки активно експлуатуються на побутових виробництвах, великих промислових підприємствах, зокрема, в гірничодобувній сфері і галузі переробки. У зв'язку з особливостями транспортується матюкала стрічка часто піддається різних забруднень, а застряглі в механізмі частинки сміття або вантажу можуть привести до поломки обладнання, що спричинить затримку роботи і великі фінансові витрати.

Уникнути таких негативних наслідків допоможе регулярне чищення конвеєрної стрічки і належне технічне обслуговування, що є важливим етапом процесу виробництва. Незважаючи на те, що процес досить тривалий і трудомісткий, а також вимагає спеціальних знань і підготовки - проведення процедури забезпечить довгий термін експлуатації обладнання та заощадить гроші.
Очищувачі конвеєрних стрічок активно використовуються на сучасних великих виробництвах. Як очищувача, як правило, застосовуються спеціальні скребки, додатково оснащені лезами або модулями, щітки і ролики, а також пневматичні і вібруючі пристрої. Для того щоб очистити зворотну сторону конвеєрної стрічки використовується механізм перевороту.
Очисні скребки
TORO w BU JRob App PixОчисні скребки активно застосовуються для чистки конвеєрних стрічок в будівельній і гірничодобувної промисловості. У харчовій або хімічної сфері вони використовуються в виняткових випадках.
Скребки для очищення конвеєрної стрічки, як правило, мають пряму форму леза, встановлюються за тягне барабаном прямо перпендикулярно стрічці, рідше вони повертаються на 15 ⁰, що підвищує ефективність процесу.
Під час чистки скребки притискаються до стрічки за допомогою торсіонного, пневматичного або пружинного механізму. Це забезпечує процес ефективного очищення без пошкодження стрічки за рахунок плавного взаємодії двох атрибутів. Найчастіше використовуються торсіонні і пружинні механізми, але пневматичний має явну перевагу - він забезпечує постійний тиск на конвеєрну стрічку.
Сам скребок може бути виготовлений з кераміки, пластмаси, гуми або стали. Рідше зустрічаються атрибути з вольфраму - вони відрізняються досить високою ціною, але в той же час мають довший термін служби.
Щітки
Найбільш простим і ефективним інструментом для очищення є спеціальні щітки, які відмінно справляються навіть з видаленням тонкодисперсних частинок і сипучих матеріалів. Такого роду очищувачі активно застосовуються в харчовій, фармацевтичній та хімічній промисловості.
Такий механізм очищення має свої переваги:
• Щітки оснащені плавучими підшипниками і телескопічними стійками, що дозволяє самостійно визначити їх напрямок і регулювати становище щодо стрічки для максимально ефективної чистки.
• Це найбільш дбайливий і безпечний метод очищення, тому може використовуватися навіть для старих стрічок.
• Щітки відмінно чистять конвеєрні стрічки з різного роду перегородками, виступами і борозенками.
• Можуть використовуватися для очищення стрічки з високою температурою поверхні.
Щітки для очищення встановлюються перед барабаном, їх положення може бути перпендикулярним або з ухилом по діагоналі, що дозволяє видаляти всі забруднення в одну сторону. Для виготовлення такого очисника можуть використовуватися різні натуральні і синтетичні матеріали - щетина, метал, полімерабразів і ін.
Очищення конвеєрної стрічки - це важливий процес, який не можна ігнорувати, адже така зневага може відбитися негативно не тільки на роботі стрічки, але і на виробництві в цілому.
Опубликовано: 08.03.2017 Статті