Що таке тканинна конвеєрна стрічка

Що таке тканинна конвеєрна стрічка

Коли справа доходить до текстильних гумових конвеєрних стрічок, також відомих як тканинні стрічки, різні типи і технічні характеристики можуть бути приголомшливими.

Існує так багато різних типів, товщини, шарів і прочностей, що важко зрозуміти, з чого почати. Ця стаття описує в загальних рисах деякі основи, щоб вказати Вам правильний напрямок.

Покриття конвеєрної стрічки

Покриття конвеєрної стрічки мають товщину в залежності від застосування. Верх покриття (робочий шар) піддається впливу матеріалу і, як правило, є більш товстої кришкою. Це пов'язано з тим, що верхній шар постійно зношується від ударів, що транспортується.

Нижня кришка, також відома як чиста сторона, знаходиться в контакті зі шківами і роликами. Ця сторона зазвичай тонше, ніж верхня кришка, так як вона зношується набагато повільніше.

     Кришки розрізняються по товщині, щоб пристосуватися до різних швидкостей зносу, викликаним, серед іншого, навантаженнями на матеріал, рухом матеріалу до поверхні ременя і впливом матеріалу в точках навантаження.

Чим більше навантаження, рух або удар, тим вище ступінь зносу верхньої кришки. Збільшення або зменшення товщини верхньої кришки є компромісом між вартістю і терміном служби. Мета полягає в тому, щоб забезпечити належний термін служби ременя без надмірних витрат до його заміни.

Товщина чохлів складається або віднімається з маси конвеєрної стрічки або ременя. Маса стрічки впливає на ряд чинників, які необхідно враховувати при конструюванні конструкції конвеєра. Наприклад, раму, ролики і шківи необхідно буде відрегулювати, щоб врахувати відмінності в силах, які може надати більш важка конвеєрна стрічка або ремінь поліуретановий.

Типи покриття конвеєрної стрічки

Відповідно до австралійським стандартом армованої конвеєрної стрічки і текстилю, ГОСТ 20-2018, кожна конвеєрна стрічка або ремінь плоский буде класифікований в одну з наступних марок.

Кожен клас має мінімальний стандарт, який має бути дотриманий, щоб претендувати на оцінку.

Не вдаючись в подробиці, оцінки наступні:

Тип стрічки Опис 
И Зносостійкий
БКНЛ-65 Статистична електрика
1.2ШМ, 2ШМ Вогнестійкий
Легких умов
2.2 Загальне призначення
2Т1, 2Т2, 2Т3 Статичну електрику і вогнестійкість
М,МС Спеціальні властивості

Ремінь Тканина / Шнур (ремінь Каркаса)

Каркас ременя розташований в середині конвеєрної стрічки, між верхньою і нижньою кришками. Каркас - це те, що визначає міцність і подовження конвеєрної стрічки.

Текстильні стрічки, як випливає з назви, мають шари тканини, які складають каркас конвеєрної стрічки. Кожен з різних матеріалів має свої переваги і недоліки в залежності від області застосування і технічних характеристик.

Загальні типи тканини:

Ткань / шнур  
Хлопок  
Нейлон (полиамід)  
Полиестер  
Стакан  
Арамід (Поліарамід)  
Вініл  
Віскоза  

Кожен тип тканини не є взаємовиключним. Наприклад, що зазвичай використовуються конвеєрною стрічкою є стрічка PN. PN є комбінацією поліестеру і нейлону, які були змішані для досягнення кращих властивостей, ніж один.

Кількість шарів тканини

Фактором, який важливий для міцності і подовження конвеєрної стрічки, є кількість шарів тканини всередині каркаса стрічки.

Давайте порівняємо це з реальним прикладом. Якщо ви спробуєте розтягнути простирадло, вона не буде чинити опір. Тепер складіть простирадло двічі. Тепер у вас є 4 шари. Якщо ви спробуєте розтягнути простирадло в 4 шари, це значно складніше. Це аналогічний результат для текстильних ременів. Таким чином, в разі текстильних ременів кілька шарів тканини зазвичай об'єднуються для досягнення бажаних властивостей.

Додавання більшої кількості шарів до конвеєрній стрічці може збільшити міцність, але це також впливає на гнучкість. При проектуванні конвеєра необхідно враховувати технічні характеристики конвеєрної стрічки, які можуть диктувати багато конструктивних аспекти конвеєра.

Особливості дизайну

Деякі з загальних конструктивних міркувань включають в себе: мінімальний діаметр шківів, натяжні ролики, ширину ременя і зносостійкість.

Типовим прикладом є діаметри шківів. Якщо діаметри знаходяться на меншій стороні, гнучкість ременя повинна бути вище для ефективного намотування на шків. Занадто багато шарів тканини може викликати надмірне напруження на конвеєрній стрічці, що може привести до більш швидкого виходу з ладу.
Межа міцності
Відповідно до ГОСТ 20-2018 межа міцності при розтягуванні - це показання очікуваної міцності конвеєрної стрічки. Це найчастіше вимірюється в кН / м (кіло ньютон на метр ширини) в поздовжньому напрямку (вздовж ременя).
Позначення Конвеєрна стрічка
Відповідно до ГОСТ 20-2018 ременя присвоюється позначення, що дозволяє інженерам легко визначити специфікацію транспортера. Позначення вказано на конвеєрній стрічці під час виготовлення і, отже, може бути легко прочитано для визначення основних характеристик і інших характеристик ременя.
Упевнені читання Конвеєрні стрічки Позначення?
Після прочитання цієї статті ви повинні з упевненістю визначити ключові фактори в характеристиках конвеєрної стрічки

Давайте зробимо невеликий тест:

Поясніть, яке позначення конвеєрна стрічка - 2.2-1000-5-ТК-200-2-5-2-І-РБ - технічні характеристики.

відповідь:

Стрічка конвеєрна з тканину капрону, має 5 шарів тканини, а конвеєрна стрічка виготовлена ​​для загального призначення з гуми Тип "И"
Конвеєрна стрічка має верхню шар товщиною 5 мм, нижній шар товщиною 2 мм. Виробник - ГСК Червоний Тереугольнік, рік випуску - 2019
У нас Ви можете купити конвеєрну стрічку по самим низьких цінах, доставка по всій Україні! 
Опубликовано: 06.05.2020 Статті