Механічне з'єднання конвеєрних стрічок

Механічне з'єднання конвеєрних стрічок

Серед усіх відомих способів стикування транспортерних стрічок метод механічної зчіпки є найшвидшим. Даний метод використовується для усунення розрізів і розривів стику, які виникають у ході тривалої експлуатації конвеєрної стрічки.

    Кожен метод ремонту стрічки увазі використання спеціальних технологій і матеріалів. У випадку з механічною стикуванням використовуються затиски, які з'єднують кінці стрічки.
      На сьогоднішній день ринок надає широкий асортимент механічних затискачів, в залежності від матеріалів з яких вони виконані, способів кріплення і ціни.
Оскільки в роботі конвеєра стрічка є важливою частиною обладнання, необхідно вчасно перевіряти і усувати пошкодження, особливо розриви стиків. Залежно від рівня навантаження, температурних умов і термін експлуатації конвеєрних стрічок вибирається оптимальний метод ремонту.
Механічні з'єднувачі конвеєрних стрічок використовуються при:
- Стикуванні стрічок на пересувному обладнанні (конвеєрі);
- Необхідності швидкого ремонту стрічки у разі аварійної поломки в ході роботи обладнання;
- Умови, в яких не можуть використовуватися методи гарячої та холодної вулканізації.
           Переваги методу механічної зчіпки транспортерних стрічок:
· Витрати мінімальної кількості часу на ремонтні роботи (при стикуванні з'єднання стрічки 0,8 - 1,2 м завширшки витрачається не більше півгодини);
 · Ремонтні роботи можуть виконуватися в будь-яких умовах, незалежно від температури (вологості або запиленості приміщення);
· Технологічний процес є досить простим і економним, не потрібно робота професійного фахівця;
· Ремонтні роботи проводяться швидко і якісно, ​​і не залежать від електроживлення.
          Незважаючи на всі перераховані переваги даного методу, варто враховувати, що даний вид ремонту дозволить забезпечити продуктивність стрічки не більше ніж на три роки. У той момент як методи гарячої та холодної вулканізації гарантують довговічну експлуатацію.
          З метою економії коштів багато підприємств норовлять купити конвеєрну стрічку оптом, але щоб переконається в її міцності і якості необхідно перевірити кожну стрічку окремо.
          Чому варто віддати перевагу методу механічної стиковки? Даний метод дозволяє з'єднати стики стрічок різної міцності і товщини. Економія коштів виправдана скороченням витрат на стик, близько 2 м стрічки. Для проведення ремонтних робіт досить дві - три особи, необов'язково фахівців в області стикування стрічок. Стиковка може проводитися, не знімаючи з конвеєра, що дозволяє уникнути простою виробництва, а також стрічку можна зняти і "полагодити" в майстерні. Дана технологія дуже проста, оскільки не викликає складнощів в обробленні кінців і їх обрізку. Механічна стиковка, на відміну від холодної та гарячої вулканізації, знижує технологічний простий. У випадку аварійної ситуації або пошкодженні стрічки, заміна або стиковка відбувається дуже швидко. Метод холодної вулканізації з використанням клею дозволяє запустити гумову стрічку, в роботу через 1,5 - 2:00, при використанні «гарячого» методу стрічка повинна охолонути і досягти кімнатної температури.
          Незважаючи на численні переваги механічної зчіпки стрічок, необхідно враховувати, що при великих навантаженнях термін експлуатації стрічки не перевищує трьох - п'яти років. Оскільки стик оброблений спеціальними механічними затискачами, врахуйте, що вони можуть впливати на швидкість зношування всього устаткування. Але з використанням пластини КВМ, які володіють еластичністю, знижується навантаження на ролики, скребки і барабани. Даний вид матеріалу дозволяє забезпечити гнучкість самого стику, яка схожа з гнучкістю самої транспортерної стрічки. За допомогою використання замкових з'єднувачів досягається найефективніший спосіб запуску роботи виробництва, відразу після ремонту. Також даний вид з'єднувача не вимагає особливих зусиль і часу на стиковку, також не потрібно обробляти конвеєрну стрічку.
З повагою,
адміністрація Крокус Промсервіс

 

Опубликовано: 25.12.2015 Статті